Аутсорсинг, ведення бухгалтерського обліку

АУТСОРСИНГ: БУХГАЛТЕРСЬКІ ПОСЛУГИ, ВЕДЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

Аутсорсинг в перекладі з англійської мови означає використання зовнішнього ресурсу. По суті, аутсорсинг - це доручення замовником сторонньої організації виконувати певні завдання (функції) або бізнес-процеси. Існують різні напрями та функції, які підприємства можуть передати на аутсорсинг, але найбільш поширеним на даний момент є аутсорсинг у сфері бухгалтерського, податкового обліку і фінансів.

Виникнення аутсорсингу пов'язане з бажанням компаній оптимізувати свої ресурси і бізнес-процеси. Залучення аудиторських компаній на аутсорсинг дозволяє компаніям сконцентруватися на основних, пріоритетних напрямках роботи, наприклад, ведення бухгалтерського обліку в цілому або передача якогось його сегмента такій аудиторській компанії.

Використання компаніями аутсорсингу бухгалтерського обліку має ряд переваг:

Як було раніше сказано, передача на аутсорсинг ведення бухгалтерського обліку дозволяє менеджменту підприємства сконцентруватися самому на найбільш пріоритетних напрямках і скоригувати напрямок витрат ресурсів компанії.

Крім названих переваг, аутсорсинг вигідний також у випадку сезонних або кон'юнктурних змін обсягів основного виду діяльності підприємства. У таких випадках зникне необхідність зв'язуватися з екстреною процедурою набору нового персоналу або звільненням працівників.

Аутсорсинг бухгалтерського обліку дозволяє відволіктися від проблеми пошуку персоналу, підвищення його кваліфікації. Таким чином, вирішується проблема безперервності робочого процесу ведення бухгалтерського обліку, оскільки виключається потреба в заміні бухгалтера на період відпустки або з іншої причини його відсутності.

Головною ж цінністю аутсорсингу є можливість використання досвіду і професіоналізму аудиторської компанії. Стикаючись з тією чи іншою проблемою, компанії часто доводиться для її вирішення витратити додаткові й чималі ресурси. При цьому аудиторська компанія, працюючи і спеціалізуючись на роботі в сфері ведення бухгалтерського обліку, як правило, має вже готове рішення проблеми.

Крім цього, передача аудиторській компанії функції ведення бухгалтерського обліку має ще одну неоціненну перевагу - це передача ризиків і відповідальності за правильність ведення бухгалтерського обліку, можливість компенсувати понесені збитки при наявності помилок.

Тому, незважаючи на бажання багатьох компаній не допустити витоку будь-якої інформації, побоювання впроваджувати нововведення і просто незнання специфіки роботи через аутсорсинг, переваг використання аутсорсингу для ведення бухгалтерського обліку все ж таки більше.

Практика показує, що використання аутсорсингу для ведення бухгалтерського обліку та залучення для цього аудиторської компанії з гарною репутацією і відмінним досвідом приносить більший ефект і користь для компанії, ніж ведення бухгалтерського обліку своїми силами.