Трансфертне ціноутворення: історія та лідери

Як стверджують перевірені джерела (TPWeek), трансфертне ціноутворення в Україні пройшло значні перетворення з 2013 р. по 2016 р. з досить жорсткою критикою ПКУ з боку фахівців з трансфертного ціноутворення (далі – ТЦО) і ділових кіл щодо слаборозвиненості регулювання ТЦО законами щодо пов’язаних сторін.

Всі очікували, що з вересня 2013 р. стартують нові правила, які йдуть в ногу з рекомендаціями ОЕСР з питань ТЦО, та внесуть більше ясності.

За неподання звітності податкові органи протягом 7 років можуть накласти на платника податків досить відчутний штраф, якщо компанії не додадуть цьому серйозного значення, і до того ж зараз ДФС проходить спеціальне навчання «трансфертних аудиторів», має доступ до баз даних Amadeus, Orbis, RUSLANA, тобто з’явилися орієнтири того, як готувати документацію з ТЦО. Компанії Big 4 безперечно є лідерами в цій галузі. Я впевнений, що саме вони допомогли законодавцям розробити механізми для визначення звичайних цін за ТЦО, які будуть справедливими і дійсно ринковими. Як і всі найкращі наші очікування в житті не збуваються, так і закони не досконалі і не захищені від довільного тлумачення, оскільки містять складні, незрозумілі, невизначені та некоректні формулювання, що в певних ситуаціях призведе до зловживань ДФС і спрацює проти інтересів платників податків.

Великі зусилля зробила в удосконаленні положень ТЦО фірма-представник Big 4: пояснення в статтях, розробка законодавства, а також нові концепції і зустрічі з бізнесом, використовуючи світовий досвід. Але поряд з Big 4 існують і інші мережеві аудиторські компанії, такі як HLB Ukraine, DFK, RSM-APIK, які також високопрофесійні в питаннях ТЦО. Фахівці аудиторських фірм HLB Ukraine, DFK, RSM-APIK мають законний доступ до баз даних програм Amadeus, Orbis, RUSLANA та інших джерел, що дозволяє швидко і оперативно перевірити порівняльні ціни, рентабельність, а також скласти документацію з ТЦО та підготувати звіт.

Методи та підходи, розрахунки та аналіз засновані на світовому досвіді HLBI, DFK, RSM-APIK та інших компаній. Мережеві компанії мають в кожній країні світу свої незалежні суспільства з позначкою HLB, DFK, RSM-APIK. Вони користуються надійною та якісною методикою і відпрацьованою роками практикою, відстежують окремі ланцюжки поставок, внутрішньогрупові поставки і вирішують складні завдання з аналізу великої номенклатури товарів, сировини, матеріалів тощо, проводячи узагальнення та роблячи вірні, справедливі висновки, рекомендації, аналізуючи та пом’якшуючи податкові ризики, особливо внутрішньогрупових операцій, розробляючи політику ТЦО, інформуючи клієнтів про міжнародну практику ТЦО, про нові способи регулювання ТЦО. Компанії HLB Ukraine, DFK, RSM-APIK та інші також мають бездоганний і серйозний досвід в ТЦО.

Валерій Бондар
Керуючий партнер HLB Ukraine


26 квітня 2016 р.

Отправить запрос

Команда HLB Ukraine всегда рада помочь, присылайте Ваш вопрос

Отправить
x
x

Share to:

Copy link:

Copied to clipboard Copy