Трансферне ціноутворення: історія і лідери

26.02.2019

Як стверджують перевірені джерела (TPWeek), трансфертне ціноутворення в Україні пройшло значні перетворення з 2013 по 2016 року з досить жорсткою критикою ПКУ з боку фахівців з трансфертного ціноутворення (далі – ТЦО) і ділових кіл щодо слаборазвитости регулювання ТЦО законами щодо пов’язаних сторін.

Всі очікували, що стартуючи з сент 2013 року стартує нові правила, які йдуть в ногу з рекомендаціями Євросоюзу з питань ТЦО і внесуть більше ясності.

За неподання звітності податкові органи протягом 7 років можуть накласти на платника податків досить відчутний штраф, якщо компанії не додадуть цьому серйозного значення, і до того ж зараз УКРІНФОРМ проходить спеціальне навчання «трансфертних аудиторів», має доступ до баз даних Amadeus, Orbis, RUSLANA, тобто з’явилися орієнтири того, як готувати документацію по ТЦО. Компанії Big 4 безперечно є лідерами в цій галузі. Я впевнений, що саме вони допомогли законодавцям розробити механізми для визначення цін по ТЦО, які будуть справедливими і дійсно ринковими. Як і всі найкращі наші очікування в житті не збуваються, так і закони не досконалі і не захищені від довільного тлумачення, оскільки містять складні, незрозумілі, невизначені і некоректні формулювання, що в певних ситуаціях призведе до зловживань УКРІНФОРМ і спрацює проти інтересів платників податків.

Великі зусилля зробив в удосконалення положень ТЦО фірма-представник Big 4: пояснення в статтях, розробка законодавства, а також нові концепції і зустрічі з бізнесом, використовуючи світовий досвід. Але поряд з Big 4 існують і інші мережеві аудиторські компанії, такі як HLB Ukraine, DFK, RSM-APIK, які також високопрофесійні в питаннях ТЦО. Фахівці аудиторських фірм HLB Ukraine, DFK, RSM-APIK мають досвід роботи з інформаційними базами, що містять документацію, необхідну для проведення ТЦО, володіють даними експортно-імпортних індикативних цін, іншими джерелами, що дозволяють швидко і оперативно перевірити порівняльні ціни, рентабельність, а також скласти документацію по ТЦО та підготувати звіт.

Методи і підходи, розрахунки і аналіз засновані на світовому досвіді HLBI, DFK, RSM-APIK і інших компаній. Мережеві компанії мають в кожній країні світу свої незалежні суспільства з позначкою HLB, DFK, RSM-APIK. Вони користуються надійної і якісної методикою і відпрацьованої роками практикою, відстежують окремі ланцюжки поставок, внутрішньо групові поставки і вирішують складні завдання з аналізу великої номенклатури товарів, сировини, матеріалів і т.д., проводячи узагальнення і роблячи вірні, справедливі висновки, рекомендації, аналізуючи і пом’якшуючи податкові ризики, особливо внутрішньогрупових операцій, розробляючи політику ТЦО, інформуючи клієнтів про міжнародну практику ТЦО, про нові способи регулювання ТЦО. Компанії HLB Ukraine, DFK, RSM-APIK і інші також мають бездоганний і серйозний досвід в ТЦО.

Отправить запрос

Команда HLB Ukraine всегда рада помочь, присылайте Ваш вопрос

Отправить
x
x

Share to:

Copy link:

Copied to clipboard Copy